Aktuality

Dětské rybářské závody na nádrži Záhorská 27.6. 2015

Vážení přátelé kladrubských rybářů, závodníci, organizátoři, sponzoři a kamarádi!
Tak jak se stává před začátkem prázdnin tradicí i letos handicapovaní rybáři Kladruby připravili pro zájemce z mládežnických řad třetí ročník dětských rybářských závodů na nádrži Záhorská. S potěšením již třetím rokem navazujeme na rozvíjející se tradici, jejíž cílem je přilákat ty nejmladší k vášni z lovu a poskytnout dětem několik hodin strávených v přírodě u rybářského sportu.
Oproti loňskému roku dorazilo na rybářské klání opět více dětí, které se utkaly ve dvou stěžejních kategoriích – lovu ryb a rybolovné technice, podpořenou zkouškou ze znalostí ryb. Doprovodným programem, který organizátoři připravili, bylo několik dovednostních soutěží s rybářskou tématikou, za jejichž splnění si každý odnesl nějakou tu drobnost od našich sponzorů a zaštiťovatelů závodu.
Do závodu, konaného v sobotu 27. června 2015 se presentovalo 31 soutěžících ve dvou věkových kategoriích. Nejlepšího výsledku a celkového prvenství dosáhl v mladší kategorii s celkovou délkou 581 cm a počtem 36 nachytaných ryb Pavel Hošek z kladrubské rybářské organizace. Celý průběh závodu doprovázelo střídavé počasí, které však bylo přívětivé a nevyhnalo děti z lovných míst. Vrtochy počasí přilákaly především drobnou bílou rybu, kaprům se v letošním roce z vody nechtělo.
Věříme, že všichni zúčastnění byli s průběhem závodů spokojeni a že jsme mimo jiné uspokojili gastronomické potřeby všech zúčastněných.  Všichni závodníci obdrželi od organizátorů mezi jednotlivými závody oběd zdarma. Též věříme, že jsme se jako organizace zasloužili o sportovně kulturní zážitek a všichni měli radost z velkého množství cen, pohárů, medailí, dárků a drobností, které si každý závodník od nás odnesl.
Velký dík patří a rádi bychom tímto ještě jednou poděkovali všem našim sponzorům, kamarádům a známým, kteří se na organizaci závodů podíleli a bez kterých bychom nebyli schopni dětské závody uspořádat. Prvních pět závodníků v každé kategorii (0-10 let a 11-15 let) bylo ohodnoceno hodnotnými cenami od firmy Tropic Liberec. Obdarována byla i nejlepší rybářka a závodník, který ulovil největší rybu. Každý ze závodníků obdržel balíček s návnadou firmy Timár mix a s drobnostmi od dalších zúčastněných sponzorů.
Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, místní rybářské organizaci Český Šternberk, společnostem Tropic Liberec, Sänger, Maso Třebovle, Restauraci u Piškota, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, Stavební společnosti Pazdera, ČSOB a.s., společnostem MARS, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., obci Kladruby a fotografům Mirce Naglové a Miloši Bártovi. Mediální podporu pro handicapované rybáře zajišťuje časopis Kajman a internetové portály Mrk, Chytej, SÚS a další, kterým tímto děkujeme.
Mnohokráte děkujeme všem za Vaši účast a pomoc a věříme, že se v příštím roce opět uvidíme v ještě větším počtu na dalším ročníku dětských rybářských závodů na nádrži Záhorská.

Výsledková listina dětské rybářské závody 0-10 let

Výsledková listina dětské rybářské závody 11-15 let⇒

Výsledková listina dětské rybářské závody RT⇒

Za ČRS MO Kladruby s přáním parádních dovolených a prázdnin

Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Více foto⇒