Aktuality

Jarní dětské rybářské závody na nádrži Záhorská 18.6. 2016

Vážení přátelé kladrubských rybářů, partneři, závodníci a kamarádi!

Dovolujeme si Vás informovat o průběhu čtvrtého ročníku dětských rybářských závodů pořádaného organizací handicapovaných rybářů Kladruby na nádrži Záhorská. V letošním roce jsme se rozhodli uspořádat dětské závody ve dvou termínech (červen a září) a po sobotním enormním zájmu dětí a jejich rodičů, si myslíme, že je naše rozhodnutí správné. Cílem našeho počínání je přilákat ty nejmladší k vášni z lovu, k rybářskému sportu a k lásce k přírodě, což se nám docela daří.

Do samotného závodu, konaného v sobotu 18. června 2016 se presentovalo 44 soutěžících dvou věkových kategoriích, kteří se utkali ve dvou soutěžních kategoriích – lovu ryb a rybolovné technice, podpořenou zkouškou ze znalostí ryb. Ve skrytu duše jsme se modlili, aby nedorazilo závodníků více, jelikož náš revír není nafukovací, jeho kapacita byla plně vytížena a nedokážeme si představit, jak bychom lovu chtivé děti odmítali…vše tedy proběhlo šťastně a řádně, počasí nám výsostně přálo a mohli jsme začít závodit. Po ukončení lovu ryb byl připraven závod v rybolovné technice a doprovodný program, kde bylo několik dovednostních soutěží s rybářskou tématikou, za jejichž splnění si každý odnesl nějakou tu drobnost od našich sponzorů.

Nejlepšího výsledku a celkového prvenství dosáhl v mladší kategorii s celkovou délkou 607cm a počtem 39 nachytaných ryb syn českého reprezentanta, mistra světa v plavané, Martina Kováře, neméně nadaný Honzík Kovář z Prahy. Nad jeho výkonem smekáme! První místo v kategorii starších si vychytal Vojtěch Ševčík z Divišova s celkovou délkou 219cm a počtem 12 nachytaných ryb, který zároveň získal cenu za „Největší rybu“ – s uloveným kaprem 53cm. Nejlepší dívkou, rybářkou, se stala Eliška Havlová z Prahy, která ulovila 8 ryb s celkovou délkou 122cm. Vítězem v hodu na terč (rybolovné technice) se stal náš kladrubský člen Pavel Hošek. Vítězům a všem závodníkům tímto ještě jednou gratulujeme a děkujeme za korektní klání!

Věříme, že všichni zúčastnění byli s průběhem závodů spokojeni a že jsme mimo jiné uspokojili i gastronomické potřeby všech zúčastněných.  Všichni závodníci obdrželi od organizátorů mezi jednotlivými závody oběd zdarma. Též věříme, že jsme se jako organizace zasloužili o sportovně kulturní zážitek a všichni měli radost z velkého množství cen, pohárů, medailí, diplomů, dárků a drobností, které si každý závodník od nás odnesl.

Velký dík patří, a rádi bychom tímto ještě jednou poděkovali, všem našim sponzorům, kamarádům a známým, kteří se na organizaci závodů podíleli a bez kterých bychom nebyli schopni dětské závody uspořádat. Prvních pět závodníků v každé kategorii (0-10 let a 11-15 let) bylo ohodnoceno hodnotnými cenami od našich sponzorů, kteří podporují handicapované rybáře. Každý ze závodníků navíc obdržel dárkovou tašku s krmením a s mnoha drobnostmi. Mediální podporu pro handicapované rybáře zajištuje Benešovský deník, časopis Kajman a internetové portály SÚS, Mrk, Vozejkov, Zijushandicapem, InRybar a další, kterým tímto děkujeme.

Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, společnostem Tropic Liberec, Sänger, Moss.sk, Delphin, Timár Mix, Karel Nikl, Hobby-G s.r.o., DAM, Restauraci u Piškota, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, Stavební společnosti Pazdera, společnostem MARS, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., For Fishing, Drůbež Palmovka, Kofola a.s., místní rybářské organizaci Český Šternberk, obci Kladruby, rodině Sátrových, fotografům Mirce Naglové a Jiřímu Jedličkovi a šéfgrilaři Petrovi Kupsovi. Největší dík patří všem kladrubským členům, asistentům, kteří zajistili patřičné zázemí pro všechny zúčastněné.

Mnohokráte děkujeme všem za Vaši účast a pomoc a věříme, že se v září opět uvidíme na druhém dětském závodě letošního roku na nádrži Záhorská.

Za ČRS MO Kladruby s přáním vydařených dovolených a prázdnin

Jan Porhansl a Tomáš Kučera