Aktuality

Jarní závody na Záhorské vyhrála Kateřina Solnařová

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby!

Dovolte, abychom Vás informovali o průběhu Jarních rybářských závodů, konaných na nádrži Záhorská dne 30. 4. 2016. Jedná se o první závod, kterým „otevíráme“ rybolov na našem revíru. Závodu předcházely desítky brigádnických hodin, ve kterých naši členové připravovali zázemí a rekultivovali okolí nádrže po zimní přestávce. Jedná se též o první započítávaný závod do klání o Putovní pohár kladrubských rybářů 2016. Děkujeme sv. Petrovi, že pro nás „zařídil“ slunečné jarní počasí, které přispělo k báječné atmosféře celého dne. Po šesté hodině ranní naši členové – asistenti počali připravovat zázemí závodu, rozmístili lovná místa, připravili sezení s občerstvením a čekali na příjezd závodníků. Po presentaci a losování lovných míst se všichni závodníci rozešli na svá lovná místa a čekali na signál krmení, následně na start závodu, který byl zahájen výstřelem přesně v devět hodin. Jarního závodu se účastnilo rekordních 43 závodníků! Povoleny byly všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem a návazcem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu. Mezi závodníky byli rozmístěni rozhodčí, kteří dohlíželi na průběh závodu, asistovali handicapovaným, měřili a zapisovali ryby do úlovkových listů. Po pětihodinovém klání, byl závod opět výstřelem pořadatele ukončen. Po opuštění lovných míst a odevzdání úlovkových lístků hospodářům ČRS MO Kladruby započalo sčítání ulovených ryb a tvorba výsledkové listiny. Po pečlivém vyhodnocení byli vyhlášeni vítězové závodu, kteří byli odměněni hodnotnými cenami od našich sponzorů, a také obdrželi poháry a diplomy. Největším překvapením pro všechny zúčastněné, mezi kterými nechyběli handicapovaní reprezentanti ČR, byl pohádkový úspěch členky ČRS MO Český Šternberk, Kateřiny Solnařové, která všem „vypálila rybník“ a vyhrála všechny kategorie – první místo, nejlepší rybářka i největší ulovená ryba. Na druhém a třetím místě se umístili naši vozíčkáři Miloš Hirman zvaný „Krtek“ a Petr Svatoš.

Rádi bychom tímto poděkovali níže uvedeným partnerům a dobrovolníkům z našich řad, bez kterých bychom naši činnost nemohli provozovat. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Sänger, Delphin, Karel Nikl, Giant Fishing, společnosti ABF – For Fishing, FOX, Restauraci u Piškota v Kladrubech, Timár Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, Stavební společnosti Pazdera, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., obci Kladruby. Mediální podporu pro handicapované rybáře zajišťují časopis Kajman, Benešovský Deník a internetové portály MRK, Chytej, SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov a další, kterým tímto děkujeme.

Děkujeme též všem zúčastněným, přejeme úspěšnou rybářskou sezónu 2016 a těšíme se na další naše akce pořádané handicapovanými rybáři Kladruby.

Jan Porhansl a Tomáš Kučera