Aktuality

Podzimní a Dětské závody report 2023

Vážení přátelé organizace handicapovaných rybářů Kladruby!

Rybářská závodní sezóna ČRS MO Kladruby byla o víkendu 7-8. října 2023 na nádrži Záhorská úspěšně zakončena, jako již tradičně, sobotními Podzimními závody dospělých a nedělními Dětskými závody dvou věkových kategorií. Na závody přijelo ve dvou dnech 53 závodníků se svými četnými doprovody, které přispěly k pohodové atmosféře, která oba dva dny provázela. Sobotní závod „dospělých“ provázelo příjemné, až letní počasí, neděle však dala dětem zabrat, Sv. Petr změnil pravidla a nebylo daleko od sněhových vloček. Vítr a studené deštivé počasí dokonce vyhnalo asi osm závodníků v průběhu čtyřhodinového klání ke svým domovům. Po poledni se počasí umoudřilo a tak i tyto naše poslední závody v roce 2023 můžeme hodnotit jako úspěšné! Smekáme před všemi, kteří tuto slotu přečkali, a věříme, že jim udělali radost hodnotné ceny, které jsme od lidí s dobrým srdcem získali!

Závodnímu víkendu opět předcházela skvělá práce členů ČRS MO Kladruby, kteří výtečně připravili revír, zajistili ceny, poháry a medaile pro zúčastněné a připravili skvělé občerstvení. Gastro pochutinám z dílen Maso Třebovle, restaurace Standy Komendy, pekařství Havlových a Turků, rodiny Sátrových dominoval hovězí guláš z lorny, grilované plátky, klobásy a kabanosy, uzení kapři, kuřecí hamburgery s hranolkami pro všechny děti a mrak pečiva, dortů a zákusků. Tlačenky, škvarky, špeky, perníky, donuty a koláčky byly už jen třešničkou na dortu.

Sobotní závod byl posledním, který mohl promluvit do konečného pořadí v Putovním poháru ČRS MO Kladruby. Rozdíly mezi prvními třemi rivaly – Kovář, Číž a Belušiak byly minimální a před závodem byla pozice těchto tří borců otevřená…vítězství však po roce nekompromisně obhájila stálice startovního pole Martin Kovář, který se stal vítězem a odnesl si hlavní cenu od společnosti Wavy Boats – echolot Lowrance, gratulace Martine! Pořadí sobotního závodu bylo následovné…vítězkou se stala Gábina Tauberová s počtem devíti kaprů a 462 cm, Martin Kovář byl s 418cm a 12ti rybami druhý, bronz bral Vláďa Rubina s 281cm/6ti kapry.

Nedělní dětské závody v kategorii starších (10-15let) ovládli po vzoru otce bratři Kovářové, kdy starší Honzík svého bráchu Tondu pobil o necelých 100cm, ulovil 8 kaprů o délce 334cm. Brácha Tonda měřil 240cm a o stejný rozdíl zvítězil nad třetím Ondrou Havlem, který chytil 3kapry s délkou 134cm. V kategorii mladších dětí vévodil a zlatou medaili si odnesl Kája Dvořák s dvěma kapry o délce 95cm, před Matyášem Halaškou, který ač chytil nejdelšího kapra klání 58cm, musel se spokojit se stříbrem. Bronz vychytal Filip Hlaváček, který zdolal největšího pstruha dneJ. Vzhledem k nevlídnému počasí jsme ustoupili od závodů v rybolovné technice (hodu na terč) a též od připravených doprovodných programů jako je oblíbená střelba vzduchovkou, skákání v pytli apod.…takže nám nezbylo, než promrzlým dětem servírovat hamburgery a přejít k vyhlášení vítězů. Jelikož u nás každý z dětí vyhrává, každý dostal hromadu cen, ať už od tradičních sponzorů dětských závodů společností Delphin a Nikl, tak od rodiny Havlových a společnosti Kaufland, Kofola, ČSOB a skladu Divišov (ovoce). Ač u dětí a mládeže preferujeme myšlenku „utečte od mobilů k vodě“, kterou se snažíme s naším rybářským kroužkem naplňovat, neubránili jsme se lákavého daru rodiny Havlů, a rozdali jsme po regulérním losování z celého startovního pole i tři mobily, z čehož měli výherci nebývalou radostJ

Děkujeme všem za letošní účast na našich závodech a těšíme se v příštím roce opět na skvělou atmosféru, která naše závody provází. Budeme rádi, když se startovní pole rybářů rozšíří, ať už s handicapem či bez. Vždyť naším hlavním cílem je handicap mazat a ukázat jak lidem s fyzickým handicapem tak zdravým, který většinou stejně nějaký „handicap“ mají J, že když se chce, tak handicap roli nehraje a je možné si užít skvělé okamžiky v tomto neutěšeném světě. Buďme šťastní z toho, co máme, snažme se být positivní, pomáhejme si a těšme se na další sezónu s Handicapovanými rybáři Kladruby. Pokud nám zdraví a síla povolí, budeme tu pro Vás!

Fotografie ze závodů jsou zveřejněny na našich FB https://www.facebook.com/handicapovanirybarikladruby.

Přejeme Vám především zdraví a optimismus a těšíme se brzy na viděnou!

Výsledkova listina Podzimní závody 2023

Výsledková listina dětské rybářské závody 0-10 let podzim 2023

Výsledková listina dětské rybářské závody 11-15 let podzim 2023