Aktuality

Rybářský maraton v Kladrubech vyhrál předseda SÚS Dušan Hýbner

Drazí přátelé a příznivci cechu rybářského,

dovolte, abychom Vás informovali o dalším závodu handicapovaných rybářů místní organizace ČRS Kladruby.
Ve dnech 31. 7. -1. 8. se konal tradiční, již 3. ročník 24hodinového závodu, na nádrži Záhorská, pořádaný MO ČRS Kladruby, za účasti jednatřiceti závodníků z našeho i jiných rybářských sdružení. Velkou ctí nám též byla účast předsedy SÚS pana Dušana Hýbnera, který se velmi empaticky přiblížil našim handicapovaným rybářům a u kterého si získali velký obdiv za svůj rybářský um, i přes svůj zdravotní handicap.
V pátek po prezentaci a vylosování svých lovných míst, se závodníci odebrali k přípravě svého náčiní a krmení, aby byli co nejlépe připraveni na dlouhý rybářský maratón. V 19:00 vystřeleným signálem začal samotný závod. Bylo dovoleno libovolně vnadit a chytat na jakoukoliv rybolovnou techniku. Závodníci volili převážně plavanou, feeder a položenou s jedním háčkem. V úlovcích dominoval kapr a velké množství menší bílé ryby. Výjimkou bylo ulovení dvaceti pěti centimetrového úhoře. Počasí bylo velice příznivé po celou dobu konání závodu.
Po setmění až do rozednění byl břeh střídmě osvětlen loučemi a poetickou atmosféru doplňovala množství „světlušek“ od číhátek a splávků. Naši hospodáři si velice hýčkali všechny závodníky a po celou dobu konání závodu připravovali vynikající občerstvení. Po dlouhé, v závěru již chladnější noci uvítali všichni soutěžící horkou česnekovou polévku, která přišla velmi vhod. Zahřála a dodala elán do dalšího rybaření. K obědu pomocníci roznášeli každému ze závodníků výtečný ostrý hovězí gulášek.
Pět minut před devatenáctou hodinou upozornil signál, že se závod schyluje ke konci a přesně po 24hodinách byl v 19:00 hodin opět výstřelem závod ukončen. Poslušně všichni sbalili své rybářské náčiní, uklidili svá místa a odebrali se na večeři, ke které se podávalo v lorně pečené vepřové maso. Naši hospodáři využili této doby k sečtení a vyhodnocení všech úlovků. Závodníci současně pod pergolou diskutovali o svých dojmech ze závodu a očekávali konečné vyhlášení výsledků.
Nejdříve byla vyhlášena nejlepší rybářka, Gábi Tauberová, s celkovou délkou 394 cm nachytaných ryb, která se tímto výkonem umístila na celkovém 7. místě. Byla oceněna pohárem, diplomem a hodnotnou cenou, tak jako Pavel Kletečka, který vyhrál cenu za největší ulovenou rybu, zdolal kapra délky 57cm.
Následovalo vyhlášení a ocenění těch nejlepších deseti závodníků. První místo získal s velkou převahou 2062 bodů a nádherným výkonem Dušan Hýbner, který pokořil 31 kaprů a 209 kusů bílé ryby. Obdržel pohár, diplom a věcné ceny od společností Tropic Liberec a Sänger, které handicapovaným rybářům zajistily věcné ceny na všech výherních místech, za což jim patří velký dík. Navíc vítěz závodu získal cenu od hlavního sponzora závodu www.ebro-rybolov.com, což je týdenní pobyt ve španělském Escatrónu spojený s rybolovem na řece Ebro. Pan Hýbner tuto cenu ihned po vyhlášení vítězů věnoval do aukce. Pobyt byl vydražen jedním ze členů kladrubských rybářů a výtěžek bude dle slov hospodářů využit na podporu zázemí pro handicapované rybáře. Na druhém místě se umístil Marek Veselý z MO Český Šternberk s celkovým počtem 679 bodů. Ten navíc dostal od sponzora závodu, Jana Seidla, poukaz na víkendový pobyt na Hausboatu na Slapech. Třetí místo získal náš kladrubský vozíčkář Miloš Hirman s 547 body.
Rádi bychom upřímně poděkovali všem našim sponzorům, kamarádům a známým, kteří se na organizaci závodů podíleli. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem www.ebro-rybolov.com, Tropic Liberec, Sänger, Hobby-G, Giants fishing, Restauraci u Piškota v Kladrubech, Timár Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, Stavební společnosti Pazdera, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., obci Kladruby, Janu Seidlovi, Václavovi Sátrovi a fotografce Mirce Naglové. Mediální podporu pro handicapované rybáře zajišťuje časopis Kajman a internetové portály Mrk, Chytej, SÚS a další, kterým tímto děkujeme.
Dík patří též našim hospodářům, Honzovi Porhanslovi a Tomáši Kučerovi, kteří jsou nedílnou součástí každého závodu a bez kterých by se naše rybářské klání neuskutečnilo. Jejich snaha o zajištění chodu organizace handicapovaných rybářů je příkladná.
Užijte si pokračující rybářskou sezonu, přejeme Vám skvělé úlovky a těšíme se na další společné shledání na podzimních rybářských závodech na nádrži Záhorská.

PETRŮ ZDAR Vám přeje Gábi Tauberová ve spolupráci s našimi hospodáři.