Závody 2014

24 hodinové závody 2014

Milý přátelé cechu rybářského!
Ve dnech 15.-16.8. 2014 se konal již druhý ročník 24-hodinových rybářských závodů, které byly organizovány místní organizací Českého rybářského svazu Kladruby,sdružující handicapované rybáře z celé České republiky,na velmi malebném revíru nádrže Záhorská.
Začátek 24-hodinového rybářského maratonu byl v pátek v 19:00 hodin. Po vylosování lovných míst se 34 závodníků odebralo ke svým lovným místům, kde se mohlo chytat na libovolnou techniku s jednou udicí a jedním háčkem. Tak se všichni zhluboka nadechli a řekli si směle „jsme dnes plni síly a zvládneme vše skvěle.“
I když předpověď počasí nám nevěstila nic dobrého, nakonec nám od pátečního večera počasí přálo, i noc na sobotu proběhla bez deště. Pouze ke konci závodu v odpoledních sobotních hodinách nás potkalo pár krátkých přeháněk.
Po celou dobu závodu bylo zajištěno skvělé občerstvení a ranní česneková polévka přišla velmi vhod všem závodníkům po noci strávené pod širým nebem.V sobotu odpoledne navštívil závodníky redaktor z Benešovského deníku a zdokumentoval průběh závodu. V duchu velmi přátelské atmosféry se rybáři prochytali k zakončení závodu, který byl ohlášen pět minut před ukončením lovu výstřelem, jak určuje závodní rybářský řád. Poté byly sečteny délky všech nachytaných ryb u jednotlivých závodníků. Petr Krym, umístěný na 1.místě, s celkovou délkou 899 cm a 21 nachytanými rybami překonal jen o pouhých 12 cm celkové délky ryb Filipa Řabka, který získal skvělé 2.místo s celkovou délkou 887 cm a 41 kusů nachytaných ryb. Na 3.místě se umístila naše, v těchto závodech jediná startující rybářka, Gabriela Tauberová, s celkovou délkou 810 cm a počtem 19 nachytaných ryb. Další skvělé výsledky úspěšných rybářů jsou uvedeny ve výsledkové listině.
Dovolujeme si konstatovat a vyzdvihnout obětavou práci našich členů, hospodáře a kamaráda Honzy Porhansla a jeho zástupce Tomáše Kučery, kteří z vlastní vůle, obětavosti a lásce k rybaření, vše perfektně zorganizovali a průběh závodu zaopatřili, čímž jsme si užili velmi příjemný víkend. Za to jim patří upřímné poděkování.
Na úplný konec velmi děkujeme i všem sponzorům, našim členům a dobrovolníkům, bez kterých by nebylo možné takto dlouhé a náročné závody uskutečnit.
Již nyní se těšíme na naše další rybářské závody,které se uskuteční 20. září 2014, opět na nádrži Záhorská, kde opět očekáváme hojnou účast nás všech.
Za ČRS MO Kladruby
Gábriela Tauberová

Více foto ⇒

Výsledková listina 24 hodinové závody 2014